Arbeidszorgsector wil duidelijk statuut

  • 29/09/2011
Printervriendelijke versie

De Kruiderie legt nadruk op reguliere bedrijfsdynamiek

Arbeidszorgsector wil duidelijk statuut

 

BEERNEM - Eerder dit jaar vroeg de Vlaamse Rondetafel Arbeidszorg nog een duidelijk kader te voorzien voor arbeidszorg. Ook voor de 800 tot 1.000 West-Vlaamse arbeidszorgmedewerkers zou zo meer zekerheid worden gecreëerd. Vandaag bestaat er nog geen duidelijk statuut voor de mensen in kwestie.

Over het arbeidszorgsysteem bestaan heel wat vooroordelen. In samenwerking met de stuurgroep Promotie sociale economie West-Vlaanderen, tonen heel wat centra aan dat er werkelijk sprake is van hoogwaardige arbeidsgerichte activiteiten, geleverd door mensen die (nog) niet in staat zijn om aan de slag te gaan in het reguliere arbeidscircuit.

 

Een voorbeeld van dit systeem is De Kruiderie. In het sociaal tewerkstellingsproject van vzw Loca Labora, zijn 12 mensen aan de slag. De bedoeling is om zich door zinvolle, arbeidsmatige activiteiten, te ontplooien en om uiteindelijk - als het kan - elders als volwaardige werkkracht aan de slag te kunnen. Een illustratie van het feit dat het arbeidszorgproject De Kruiderie vanuit zijn werking kwaliteitsvolle producten aflevert, vinden we in het feit dat heel wat sterrenrestaurants hun producten bij De Kruiderie inkopen. Sleutelwoorden voor dit succes zijn kwaliteitsvol ondernemen met aandacht voor groeiprocessen van medewerkers!

 

Meer info